Dula Monika

porodní příběhy

Dula, nadstandard a sušička

03

Dula, nadstandard a sušička

Když jsem zjistila, že jsem těhotná, kamarádka mi doporučila Dulu. V té době jsem v podstatě moc netušila o co, respektive o koho jde. Z vyprávění mi to ale přišel skvělý nápad, protože jsem si porod vůbec nedokázala představit a ani nevěděla, co od toho očekávat. Dostala jsem kontakt na Moniku a musím říci, že když to teď zpětně hodnotím, bylo to jedno z mých nejlepších životních rozhodnutí!
Mé první setkání s Monikou probíhalo skvěle. Byla velmi empatická, vyptávala se, poslouchala a já si začala uvědomovat, že i u porodu můžu mít nějaká přání, i když jsem je v té chvíli ještě neuměla pojmenovat.
Více…

Dobrej deal

Petra_01

Když mě Monika požádala, abych sepsala myšlenky z porodu, jestli se mi tedy bude chtít, tak mě to potěšilo. Někde vnitřně jsem si říkala, že bych něco mohla předat, ale po porodu bylo tolik zážitků, emocí, nových věcí atd., že jsem nejdřív musela vnitřně dospět k tomu bodu něco napsat a hlavně uchopit, co a jak to napsat.
Návrh od Moniky byl, zda bych nenapsala svůj příběh, nebo třeba jen myšlenky. Hned jsem si řekla, příběh je jasný, protože pointou / závěrem příběhu je moje úžasná dcerka, ale když jsem si v hlavě říkala, jak to napíšu, zjistila jsem, že nemůžu vybrat jednu věc, protože bez těch ostatních částí to není ten příběh a sepsat všechny, to zase nejde. Je to takové jemné puzzle, slovy nepolapitelné, a tak jsem si řekla, že sepsat nějakou myšlenku bude akorát. Jednu z takových myšlenek nazývám „dobrej deal“.
Více…