Dula Monika

reference

Alfréd

Alfred_s_tatou

Milá, Moniko,

chtěl jsem vám ještě jednou moc za vše poděkovat. Zpětně jsem strašně vděčný za to, že jsme tuto na první pohled komplikovanou kombinaci (PA z Jilemnice, vy z Prahy, my z KH, porodnice Nymburk) zvolili.

Byla jste ohromnou podporou už v úvodní fázi před odjezdem do porodnice, Terezka se hned po prvním nočním kontaktu s Vámi výrazněji uvolnila, udělalo se jí lépe, odpočinula si a skvěle se pak později povedl načasovat odjezd do porodnice. Vím, že rozhodnutí bylo především na základě pocitů T., ale neuvěřitelným způsobem obdivuji vaši komunikaci na dálku.

Svým způsobem pak pro nás bylo velké štěstí, že jste byla přítomna poporodní návštěvě dětského lékaře Pavlů, protože za T. zamířil ve chvíli, kdy jsem byl s Alfrédem u vážení. Nebýt Vás, tak mohl být psychický dopad na T. mnohem větší. Celou situaci jsme si ještě několikrát probírali, ale strach z této osoby u T. očividně ani při dalších ranních vizitách nezmizel. Pro T. šlo o první pobyt v nemocnici na více dní v podstatě od jejího samotného narození, takže už jen z tohoto pohledu pro ní šlo o velmi těžkou situaci. Sám jsem byl v šoku z toho, kolik lidí se u nás na pokoji za dobu pobytu vystřídalo.

Naštěstí chování pana doktora Pavlů se od 2. dne (1. den byl na vizitě jiný doktor) zlepšilo a bez problémů nás pustil v pátek domů (už jsme stejně byli rozhodnutí, že půjdeme na reverz). Informace o odmítnutí ATB dokonce není ani ve výstupní zprávě (měli jsme informace, že třeba ambulantní porody v minulosti řešil sociálkou).
 
Nevím, do jaké míry v tom sehrála roli pak další komunikace s vámi či Denčou, ale pocitově se budu opakovat. Jsem strašně rád, že jsme tuhle cestu mohli zahájit právě s vámi. Před devíti měsíci bylo naším cílem dát dohromady “tým”, který si s námi prostě sedne, požadavky se složitě popisují, ale náš výběr se opravdu řídil čistě pocitem. A jsem opravdu hrdý, jakým způsobem jsme to společně zvládli.
❤️

Pokud vaše úterní přítomnost v Nymburce jakkoliv pomůže této porodnici v budoucnu k dalšímu rozvoji, budu jen rád. Mají podle mého osobního neodborného názoru velmi dobře nakročeno se i nadále rozvíjet, ve čtvrtek dorazila moc fajn paní na masáž bříška (jen ji nikdo kromě nás nevyužil Happy, její dcera pak má v plánu vás také oslovit jako doprovod k porodu, tak držím palce, ať to vyjde). Řada věcí byla super, ale trochu mám pocit, že to bylo především zásluhou přítomnosti vás a Denči v tomto zařízení. Nebo i toho, že jsme měli možnost s T. být společně na pokoji celou dobu. (Vzdálil jsem se ve čtvrtek asi na dvě hodiny a hned jsem se vracel do zbytečně narušeného prostředí Happy )

Omlouvám se, že jsem se takhle rozepsal, s T. už jsme si toho hodně o celém průběhu napovídali, takže to “jen” nemuselo ven, ale chtěl jsem opravdu ocenit váš přístup, profesionalitu, ale i lidskost. Přestože to vaše role u spousty rodin asi přináší, doufám, že jsme se neviděli naposledy.

Bylo to krásné a moc děkujeme.

Tomáš

P.S. Porod v úterý “odstartoval” rozhovor Čestmíra Strakatého s Markem Prchalem, tak jen posílám odkaz - https://youtu.be/rFvstMfRW58. Matně si vzpomínám, že jsme se o tom na konci bavili. V týdnu před porodem jsme si pak od umělé inteligence (OpenAI) nechali připravit nějaké vtipy o porodu pro případné odlehčení atmosféry v den D. Nedošlo na ně, tak aspoň pár ukázek dodatečně. Happy berte to prosím s rezervou, je to umělá inteligence. Laugh

• "Co dula říká, když se jí maminka zeptá, co si myslí o epidurální anestezii? 'Je to jako dostat škrábnutí od kočky - někdo ji může milovat, někdo ne, ale rozhodně to není pro každého.'"
• "Co říkáte doulům, kteří se baví o své práci? Doulicí?"
• "Jaké je rozdíl mezi doulou a koučem? Doula ti dává informace a podporu, zatímco kouč ti řekne, že když nevyhraješ, tak se musíš učit z vlastních chyb."
• "Jaké jsou tři věci, které byste měli mít při porodu? Porodní asistenci, epidurální anestezii a doulou, abyste se obojího mohli vzdát."
• "Proč si doulou nedáva sliby na Nový rok? Protože ví, že život s dětmi je dostatečně nevypočitatelný."
• "Co říkáte doulům, kteří chtějí být lékaři? 'Doula s ambicemi'."
• "Jakou kávu pijí duly? Doublé."


Zpět na reference