Dula Monika

reference

Alfréd

Alfred

Moniku jako naší dulu jsem měla vybranou už dávno před tím, než jsem byla těhotná díky rozhovoru s ní, který jsem zhlédla u Martiny Chomátové. První osobní setkání mě ve výběru utvrdilo a začala jsem celé toto období prožívat mnohem více v klidu. Každé těhotenství i porod je individuální a záleží na mnoha proměnných i nějakém tom zásahu zhůry. S Monikou jsem všechny turbulence ustála a opravdu mohu upřímně říct, že jsem si těhotenství i porod užila. Absolvovali jsme s manželem několik přípravných setkání a já i jednu masáž, která byla moooc příjemná.

Samotný porod jsme prožívali nejdříve doma, kdy mě Monika navedla na klidnější dýchání a doporučila nějaké pozice, abych si zvládla ještě odpočinout a nabrat síly, což se moc hodilo. Zároveň jsme měli i naší porodní asistentku, která také po telefonu skvěle radila a za mě byla tato kombinace vlastní duly i porodní asistentky naprosto ideální.

Když už jsem cítila, že se vše pěkně rozjíždí, vydali jsme se na přesun do porodnice v Nymburce, kam za námi záhy Monika dorazila. Když jsem ji uviděla ve dveřích na příjmu, bylo to jako kdyby přišel anděl. Okamžitě mi nabídla sprchu, vše domluvila a já byla zase pěkně hned naladěná na sebe a porod. Bylo to doopravdy absolutně zásadní Moniku u porodu mít. Já už jsem byla lehce mimo a manžel musel řešit papírování, takže jsme vypadli z domácího relaxačního módu a těžko bychom se do něj zpět dostávali.

Monika mi prováděla masáž i v průběhu porodu a kdykoliv mi přišly na mysl nějaké pochybnosti, tak mi vše vysvětlila a podpořila mě. Po narození syna s námi opět komunikovala a vlastně nás provedla takovou iniciací do rodičovství. Je takřka nemožné v tu chvíli pochopit, co se vlastně stalo, ale díky Monice mám pocit, že to bylo naplno a vědomě prožito. Byla s námi v kontaktu i posléze a ještě po šestinedělí jsme si naplánovali online konzultaci.

Vybírejte pečlivě, kým se necháte ovlivňovat a provázet tímto citlivým a důležitým procesem celého těhotenství a zrození nového života. Monika je moudrá žena, se kterou to celé můžete prožít (dokonce i užít) a ne jen přežít. Doporučuji z celého svého srdce."
---
My si užíváme rodičovství plnými doušky, zkoušíme zlehka cestovat a zkrátka už opadla většina té počáteční mateřské nervozity Happy Jinak jsem se rozhodla rozšířit si obzory a přihlásila se do kurzu pro poporodní duly, tak uvidím, zda mě vůbec vyberou, kam mě to posune... Jinak mám pocit, že z celého těhotenství, porodu i rozhovorů s vámi stále čerpám, takže moc děkuji.
💙

Přeji krásné léto

Tereza


Zpět na reference