Dula Monika

porodní příběhy

Evelínka

170207

V listopadu 2016 jsem doprovodila u porodu svou kolegyni Káťu při narození její dcerušky Evelínky. Se svolením sdílím email, který Káťa poslala velmi krátce po zjištění diagnózy – Downova syndromu. Je plný bezpodmínečné lásky a přijetí. Přeji Kátě, Lukášovi a Evelínce maximální respekt okolí a vnitřní sílu, která je bude provázet na cestě.

Monika


Milí přátelé, kamarádi, kolegové…vy všichni,

chceme se s Vámi podělit o důležitou a vážnou skutečnost, která přišla do našich životů. Není v našich emocionálních silách to sdílet se všemi osobně a zároveň tuto zprávu chceme sdělit světu a nemít kolem toho žádné tabu. V listopadu se nám narodila úžasná malá dceruška Evelínka. Je to opravdový poklad, voní jako nebe a moc si vážíme toho, že k nám přišla. Je hodně vnímavá, klidná, komunikativní a živá jako každé jiné miminko. Od jejího narození nás už v porodnici „strašili,“ že má určitá stigmata ukazující na možnost Downova syndromu. Před 2 týdny se toto po genetickém vyšetření opravdu potvrdilo. Naše holčička má Downův syndrom. Byl to šok plný úzkosti a strachu. Zpracováváme to, hledáme a otevíráme možnosti jak Evelínku dobře podpořit v jejím vývoji a dát jí tak dobrý základ pro její budoucí život. Jsme moc šťastní, že je s námi, už teď celé naší rodině přinesla moře lásky. Vybrala si nás, taková jaká je je pro nás naprosto jedinečná a dokonalá. V knize Nemoc jako symbol se píše, že Aztékové považovali „downíky“ za svaté protože jejich prostotu interpretovali jako bezprostřední blízkost božstva. Jsou to lidé, kteří jsou považováni za „dar nebes,“ za lidi blízko jednoty. Víme, že Evelínky učení na tomhle světě bude skrze lásku…

Chceme Vás poprosit o podporu ve smyslu bezpodmínečného přijetí naší holčičky taková jaká je, protože přesně taková je dokonalá. Pokud máte typ a dobré kontakty na jakoukoliv dobrou pomoc nebo podporu týkající se vývoje dítěte s downovým syndromem, budeme moc rádi za jakékoliv sdílení zkušeností.

Prosíme o Vaše láskyplné myšlenky směrem k Evelínce a modlitby pro její dobrý, zdravý a prosperující vývoj a celý život. Čeká nás šňůra zdravotních vyšetření, protože k Downovu syndromu se může vázat několik zdravotních komplikací. Držte nám palce!

Čeká nás nová cesta, která nevíme co přinese. Jsme na jejím úplném začátku a teď se to zdá být jednoduché. Výzvy budou přicházet, myslete na nás, prosím. Evelínka si vybrala skvělé zázemí v nás, milujících rodičích. Těšíme se na cestu s ní…máme v plánu udělat si to krásné, zářivé a radostné…

V případě, že s námi chcete být v kontaktu:
Kateřina Broncová, katerina.broncova@seznam.cz
tel: +420
777212016. Kdybyste nám chtěli poslat čumkartu naše adresa je: Chelčického 807, Žamberk, 564 01.

Srdečně zdravíme

Káťa + Lukáš + Evelínka

170207_2


Zpět na příběhy